Tisk novin

TISK - Aprinto

 

Aprinto - užitečné

Levný a kvalitní tisk

 

 

Poptejte nás

Kalkulace

TISK NOVIN

Obecně můžeme noviny definovat jako tiskovinu s přiměřeným počtem stránek, která vychází periodicky tzn. v pravidelných časových intervalech. Jedná se převážně o denní, týdenní, čtrnáctidenní nebo zřídka i měsíční vydání. Pokud mluvíme o novinách, měly by tyto splňovat čtyři kritéria: aktuálnost (čerstvé zprávy), periodicita (pravidelné vydání), publicita (přístup pro všechny čtenáře) a univerzálnost (různorodost obsahu). Noviny jsou rozděleny na rubriky jako politika, lokální rubrika, ekonomika, kultura, sport. Obsah rubrik schvaluje redakce vydavatelství.

VARIANTY TISKU NOVIN

Pro tisk novin se využívá skoro výhradně rotační ofsetový tisk. Při nižších kvalitách materiálu a při velké rychlosti, kterou papír prochází tiskovým zařízením, jsou na tiskové stroje kladeny velké nároky. Tyto mohou být koncipovány jak na tisk novin v malých nákladech kolem 10 000 ks tak i na miliónové náklady deníků pro širokou veřejnost.

NOVINOVÝ PAPÍR

K tisku novin se používá převážně novinový papír v gramážích 45 g/m² nebo 48,8 g/m². Ve většině případů se tiskne tzv. Berliner formát o velikosti 315 x 470 mm (zavřený formát). Noviny jsou převážně bez vazby s listy vloženým volně v sobě.

Aprinto - tisk novin

Dnes je 19.06.2024

 
Facebook Twitter Google
   
Aprinto